1. Azt szoktk mondani, hogy egy frfi elszr az anyjt veszi el felesgl, azutn a nvrt, majd a harmadik hzassgban a felesgt… ami persze csak viccnek tnik, de mi regek mr tudjuk, sajnos tl gyakran zajlik gy az let. Id kell ahhoz, hogy egy frfi megrjen.
2. Egy kapcsolat olyan, mint ahogy a folyk, a vizek egyeslnek – a folyamat fokozatosan trtnik meg, mieltt a tengert elrik. Klnbzek a gykereitek, ahonnt eredtek, s tkzben bizonyos rszeitek megtalljk egymst… azutn jabb s jabb rszek egyeslnek nagyobb folykk a lelketekben, ahogy telnek az vek. Soha tbb nem lesztek mr az a kis r, aki voltatok... de cserbe Titek az cen. Az ember, aki legyzi a trst, az sosem jut el a tengerhez.
3. Mindig EGY valakivel beszlsz… ha rted mit akarok kifejezni. Veszlyes dolog a "nket" s a "frfiakat" egy-egy nagy kalap al venni s ltalnostani.
4. Ha valaki mindig is pttys bgrt akart, erre vgyott, de nincsen a kzelben egy bgre sem, az ember hajlamos inni a kristlypohrbl is. Azutn, ahogy telik az id, egyre jobban zavarja, hogy kristlypohrbl kell innia, gy elkezdi rvenni a kristlypoharat, hogy legyen mr bgre. Ha valaki bgrt szeretne, igyon abbl, s hagyja, hogy ms boldog legyen a kristlypohrral. Ez a bgrk szablya.
5. Gyakran azon kezdnk el dolgozni egy „kicsit idegen” emberrel, hogy sszeillk legynk, ahelyett, hogy egymst gazdagtva s szeretve lubickolnnk egy olyan emberrel, aki valban hozznk illik.
6. Mindenki a prjval illik ssze. A prunk, pedig olyan, mint mi vagyunk, abban az rtelemben, hogy hasonl.
7. Jl vlasztottl prt magadnak, ha visszanzve majd elmondhatod: "Szerethettk egymst, mert kezdettl fogva sszeillk voltunk. Nem knyszerltnk arra, hogy feladjuk nmagunkat. Kzsek voltak az rtkeink s a cljaink nagy rsze is, gy nem kellett lemondanunk rluk."
8. Hogyan is mondhatjuk, hogy "szeretlek", ha kzben elvesszk a msiktl az lmait, vagy ami igazn fontos a szmra. Nem mondhatja senki, hogy szereti a virgokat, ha nem ntzi ket!
9. Ha valaki egyre kevesebb vlik, egyre csak kisebb lesz egy kapcsolattl – az fontos tnet. A szeretetlensg s az ltats tnete. Ha ezt ltjuk, akkor rdemes feltenni a krdst: megri?
10. Amikor a prvlaszts eltt mg nem ismerjk elgg nmagunkat, s nem tudjuk, mit akarunk valjban, olyan ez, mint amikor valaki telgazshoz rkezik, s dntenie kell, csakhogy nem tudja, hov akar menni. A helyzet sznalmasan SODRD lesz, mivel biztosak lehetnk benne, hogy valaki – teli ntudattal - arra jr majd s "segt neknk" dnteni: "Nem jssz ERRE velem? Na, gyere mr!".
11. Kell bizonyos id ahhoz, hogy hajland s kpes lgy azt ltni, ami vagy, amit akarsz, s ami van. Ezutn pedig szreveheted ki a msik, mit akar valjban, s hogy sszeilletek-e.
12. A csald s a hzassg clja NEM AZ A BOLDOGSG, amiben a legtbb ember hisz.
13. Ha valaki azt hiszi, hogy a hzassg s a csaldi let arrl szl, hogy egyni ignyei vgre olyan fokon elglhetnek ki, amelyre mindig is vgyott, NAGYOT csaldik. S pusztn azrt, mert MS CL lebeg a szeme eltt, mint ami a jtk VALDI clja.
14. Nagyon hamar visszat, ha egy n gyermeket akar egy apasgra retlen frfitl. A n megszerezheti, amit akar, de az rat hrman fizetik majd rte.
15. Majdnem eltnt a kultrnkbl annak az ideja, ami a prvlaszts, ami a hzassg, ami a csald s a csaldf. A szavak mgl eltnt a gondolat. Ez pedig nagy baj, mert ez azt jelenti, hogy a fiatalok vakon replnek.
16. A titkok okozzk az elklnltsget, amikor valaki mr nem hisz a megrts erejben. Ebbl a zskutcbl csak egyetlen kit van: ha a bizalmunk ersebb a flelmnknl, amely a kiszolgltatottsg miatt nha mindenkit elfog.
17. A lnyok gyakran nnek fel gy, hogy csak nhny mozzanatot ltnak az apjuk s a szleik letbl. Ez nha kevs ahhoz, hogy tudjk, hogyan kell szeretni egy frfit.
18. A boldogsghoz szksged van arra, hogy a Prod hagyja, hogy gy szeresd, ahogyan Te tudsz szeretni.
19. A hzassg egy olyan ozis, amelyet a beszlgets patakja ltet.
20. Olyan frfit szeress, akihez vonzdsz, S akivel sszeillessz. Alhzom neked a hrom legfontosabb szt, nehogy elfelejtsd, hogy ezek klnbz dolgok.
21. Az ember olyan, mint egy nvny. A gykerek a gyerekkor, a trzs, pedig a jellem. Ez utbbit - bellrl kifel - hrom rteg alkotja: a szndk, a szoksok s a tuds. Aki ezt megrti, az tudni fogja, hogy min mlik kt fa nsza - a hzassg.
22. Ami fent trtnik, az lent kezddik, s ami kvl van, az bellrl ered.
23. Mivel minden az alapoktl indul, s mindent az alapoktl kell kezdeni, ezrt ott mindent el is lehet rontani. Br nem mindig visszafordthatatlanul.
24. Mindenki a virgokra figyel, a gykeret nha elfelejtik.
25. Fontos dolgokrl nem tudni veszlyes, rdekes dolgokrl nem tudni, pedig unalmas.
26. Az let vgn ez az egyik legnagyobb rm: tudni, hogy akik a Te letedet folytatjk – s akiknek az letben egy picit a halhatatlansgod sarki fnyt lthatod -, azoknak az lete j irnyba halad.
27. A frfiak s a nk lelkben nagyon gyakran mshol gnek a "csillagszrk", s mg vletlenl sem hasonl formjak, nagysgak. Ez okozza a legtbb nehzsget.
28. Igenis kpesek vagyunk egymssal megszerettetni j dolgokat, felcsigzhatjuk egyms rdekldst a szmunkra kedves dolgok irnyban, de TUDNUNK KELL, hogy mikor elg s mikor remnytelen.
29. Az ngyilkossg egy klns fajtja, ha gy rnk el brmilyen clt, hogy kzben meghal bennnk valami, nmagunkbl.
30. ltalban komoly oka van annak, ha valaki soha nem jr tncolni, 10 ve nem volt nyaralni, sosem szokott clokat kitzni 5 vre elre, nem szokott kacagni, nem szokott fogorvoshoz jrni, vagy nem fejezi be, amit elkezdett. Ezek NEM jelentktelen aprsgok.
31. A szoksok mgtt mindig meghzdik valamilyen sajtos elkpzels, hit vagy meggyzds arrl, hogy mi j, mi rossz, mi fontos, s mi nem az.
32. Miutn valaki 40 vig egy bizonyos "szoksos" irnyba menetelve reszml, hogy nem a sajt tjn halad, nha hajlamos hirtelen sarkonfordulni, "otthagy csapot-papot", s az ellenkez irnyba indul. Megprblja beptolni a beptolhatatlant, ahelyett, hogy a HELYES kzpton haladna, a harmnia tjn.
33. A MRTK teht legalbb olyan fontos jelzblya, mint maga szoks meglte, vagy hinya.
34. Ha a Prodat keresed, tisztzd magadban: az a cl, hogy a "sni" EREDETI termszett s szoksait megismerd, vagy az, hogy a "sni" olyan szoksokat vegyen fel, ami neked tetszik? |